Уредник ФК Кул

09/19/2020

На интересен натпревар со многу голови генерациите 2011 на ФК КУЛ и Акад.Пандев одиграа со нерешен резултат

Во еден интересен натпревар, генерациите 2011 на ФК Кул и Академија Пандев одиграа со нерешен резултат 4:4. Денес со четири екипи гостувавме во Струмица, една од […]
09/19/2020

Генерација 2009 на ФК КУЛ ја победи Академија Пандев, на контролен натпревар во Струмица

Генерацијата 2009 на ФК Кул денес гостуваше во Струмица, каде одигра контролен натпревар против екипата на Академија Пандев. Избраниците на Ѓорѓија Нешовски прикажаа одлична игра и […]
09/19/2020

А.Пандев генерација 2010 го совлада тимот на КУЛ

ФК КУЛ генерација 2010 денес гостуваше кај тимот на Академија Пандев во Струмица. Нашиот тим беше поразен на овој дуел со резултат 7:2 (2:1). Започнавме рамноправно, […]
09/19/2020

Бундалески и Наков ја решија А.Пандев, помладите пионери со победа се враќаат од Струмица

Денес во Струмица, ФК КУЛ генерација 2005 гостуваше на Академија Пандев и дојде до успех на овој дуел. Момците на Божиноски Саше победија со минимални 1:2 […]