Уредник ФК Кул

09/18/2020

(ВИДЕО) ФК КУЛ-Гостивар гeнерација 2006 3:2 (1:1)

на стадионот „Цементарница“ тимот на ФК КУЛ генерација 2006 ја пречека екипата на  ФК Гостивар на контролен натпревар. Избраниците на Саше Божиноски успеаа да дојдат до победа […]
09/18/2020

Четири генерации утре патуваат за Струмица, во недела ни гостува Куманово

Претстојниов викенд не очекуваат нови контролни натпревари. Екипите на Академија Пандев и Куманово ќе бидат противници за нашите генерации. Во сабота со четири екипи патуваме за […]
09/18/2020

Матеј Цветановски: Имаме квалитет да се избориме за пласман во најсилната супер лига, посакувам еден ден да заиграм за македонската репрезентација

Пред 13 години се решивме да создадеме фудбалска школа, која ќе им овозможи на младите да спортуваат и да градат спортски дух. Еден од нашите први […]
09/18/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2008 и 2009 одиграа пријателски натпревари со Гостивар

Генерациите 2008 и 2009 на ФК Кул одиграа пријателски натпревари против екипата на Гостивар, на кои забележавме половичен успех. Генерацијата 2008 убедливо го доби противникот со […]