Уредник ФК Кул

09/17/2020

Момците на Маџароски, ФК КУЛ генерација 2010 убедливи со Гостивар

Вчера, на теренот во Ново Лисиче,  екипата на  ФК КУЛ генерација 2010  ја прослави победата над Гостивар. Момците на Маџароски триумфираа во еден меч во кој […]
09/17/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 победнички на дуелот со ФК Гостивар

Вчера на стадионот „Цементарница“ тимот на ФК КУЛ генерација 2006 ја пречека екипата на  ФК Гостивар на контролен натпревар. Избраниците на Саше Божиноски успеаа да дојдат до […]
09/16/2020

Генерацијата 2009 ја прекина серијата на победи

Екипата на Гостивар ја прекина серијата победи за генерацијата 2009 на контролните натпревари. Иако имавме предност од 3:0, екипата на Кул на крајот го загуби натпреварот […]
09/16/2020

Одличен натпревар и победа за генерација 2008 на ФК КУЛ, во дуелот со Гостивар

Генерацијата 2008 на ФК КУЛ стигна до првата победа на подготвителниот период. Попладнево на теренот „Локомотива“ во населбата Карпош 3, нашите млади надежи убедливо го победија […]