Уредник ФК Кул

09/18/2020

Четири генерации утре патуваат за Струмица, во недела ни гостува Куманово

Претстојниов викенд не очекуваат нови контролни натпревари. Екипите на Академија Пандев и Куманово ќе бидат противници за нашите генерации. Во сабота со четири екипи патуваме за […]
09/18/2020

Матеј Цветановски: Имаме квалитет да се избориме за пласман во најсилната супер лига, посакувам еден ден да заиграм за македонската репрезентација

Пред 13 години се решивме да создадеме фудбалска школа, која ќе им овозможи на младите да спортуваат и да градат спортски дух. Еден од нашите први […]
09/18/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2008 и 2009 одиграа пријателски натпревари со Гостивар

Генерациите 2008 и 2009 на ФК Кул одиграа пријателски натпревари против екипата на Гостивар, на кои забележавме половичен успех. Генерацијата 2008 убедливо го доби противникот со […]
09/17/2020

Момците на Маџароски, ФК КУЛ генерација 2010 убедливи со Гостивар

Вчера, на теренот во Ново Лисиче,  екипата на  ФК КУЛ генерација 2010  ја прослави победата над Гостивар. Момците на Маџароски триумфираа во еден меч во кој […]