Уредник ФК Кул

09/14/2020

(Фотогалерија) Помладите ги победија повозрасните пионери на меѓусебен контролен дуел

Пионерските екипи на ФК Кул одиграа меѓусебен контролен натпревар. На теренот на „Цементарница“ силите ги одмерија двете наши екипи, а победата им припадна на помладите пионери […]
09/13/2020

Генерација 2008 на ФК КУЛ одигра со нерешен резултат против екипата на Отоман

Генерацијата 2008 на ФК Кул го одигра и вториот контролен натпревар во подготвителниот период. Утрово на теренот „Локомотива“ гостин ни беше екипата на Отоман од Чаир, […]
09/13/2020

ФК КУЛ генерација 2011 со голема борба дојде до реми со повозрасниот тим на ФК Отоман

ФК КУЛ генерација 2011 денес на Локомотива ја пречека екипата на ФК Отоман генерација 2010 година. Момците на Александар Цветковски против повозрасниот ривал од скопската населба […]
09/12/2020

(Фотогалерија) Триумф за кадетите на ФК КУЛ во дуелот со Вардар

Победа на контролен натпревар за кадетите на ФК Кул, кои беа подобри од пионерите на Вардар. Со резултатски пресврт во вториот дел, тимот на Кул оствари […]