Уредник ФК Кул

09/05/2020

ФК КУЛ генерација 2006 одигра реми со Драчево

Денес на теренот „Локомотива“ генерацијата 2006 на ФК КУЛ беше домаќин на ФК Драчево. Повозрасните петлиња на Кул, предводени од  Сашо Божиноски во еден одличен тест-натпревар […]
09/05/2020

(ФОТО) Најмладите членови на ФК КУЛ, генерација 2012 и помали вредно тренираат

Вчера  во  балонот во Кисела Вода  имаа тренинг најмладите членови на ФК Кул, момчињата родени 2012 и помали. Во продолжение неколку фотогpафии од нашите најмлади надежи.
09/04/2020

Претстојниов викенд не очекуваат шест контролни натпревари

Во претстојниов викенд кој ни следува, фудбалската школа на Кул ќе одигра вкупно шест контролни натпревари. Настапи ќе забележат генерациите 2005, 2006, 2008, 2009, 2010 и […]
09/03/2020

Победа за генерација 2007 на Кул, совладана Македонија Ѓ.П на контролен меч

Утрово на теренот во Ѓорче, генерацијата 2007 на Кул одигра пријателски меч со врсниците од екипата на Македонија Ѓ.П. Избраниците на Ѓорѓија Нешовски стигнаа до висока […]