Уредник ФК Кул

08/28/2020

ФК КУЛ генерација 2012 на првата „контролка“ убедливо со ФК Карев

Вчера, првиот контролен дуел го имаше ФК Кул генерација родени 2012 година. Момците на Мирослав Тодоровски гостуваа кај тимот на ФК Карев и остварија убедлива победа […]
08/28/2020

(Фотогалерија) Пораз за генерација 2007 на мечот со Гостивар

Помладите петлиња на Кул го одиграа и првиот контролен натпревар. Вчера, гостувавме кај екипата на Гостивар, со која имавме пријателски натпревар. Мечот заврши во корист на […]
08/28/2020

Порази за генерациите 2006 и 2007 на контролните дуели со Гостивар

Во текот на вчерашниот ден, генерациите 2006 и 2007 на Кул беа гости на екипата на Гостивар со која одигравме пријателски натпревари и на кои забележавме […]
08/27/2020

(Фотогалерија) Победа за кадетите на Кул во дуелот со Тетекс

Сигурна победа за кадетите на ФК Кул, на пријателски натпревар кој се одигра во Тетово против екипата на Тетекс. Момците на Един Нурединоски стигнаа во висок […]