Уредник ФК Кул

08/29/2020

Триумф за помладите пионери на ФК Кул на контролниот дуел со Македонија Ѓ.П

Утрово на теренот „Локомотива“ контролен натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П одиграа помладите пионери на ФК Кул. Избраниците на Саше Божиноски стигнаа до победа, која беше […]
08/29/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2006 на Кул и Гостивар одиграа пријателски натпревар

Повозрасните петлиња на Кул продолжуваат со одигрување на контролни натпревари во подготвителниот период. Екипата на Гостивар беше наш противник од кој бевме поразени со резултат 0:4 […]
08/28/2020

Генерација 2009 продолжува со победите, генерација 2010 поразена во дуелите со Гостивар

Фудбалскиот клуб Кул продолжува со одигрување на контролни натпревари во подготвителниот период. Повторно бевме активни со генерациите 2009 и 2010 кои за противник ја имаа екипата […]
08/28/2020

ФК КУЛ генерација 2012 на првата „контролка“ убедливо со ФК Карев

Вчера, првиот контролен дуел го имаше ФК Кул генерација родени 2012 година. Момците на Мирослав Тодоровски гостуваа кај тимот на ФК Карев и остварија убедлива победа […]