Уредник ФК Кул

04/01/2023

Голема победа за кадетите во Струмица, младинците поразени од А.Пандев

Денес, на општинското фудбалско игралиште во Струмица, со кадетите и младинците гостувавме кај екипата на Академија Пандев. На овие натпревари остваривме една победа и еден пораз. […]
04/01/2023

Нова убедлива победа за генерација 2008, избраниците на Тодоровски подобри од екипата на Парк

Генерацијата 2008 со нова висока победа во рамките на Регионалната Скопска Лига. Избраниците на Горан Тодоровски денес на Цементарница со високи 6:0 ја победија екипата на […]
04/01/2023

Матеј Ивановски со нов евро гол донесе победа за помладите „петлиња“ на натпреварот против екипата на Парк

Нашите помлади „петлиња“ стигнаа до нова победа на натпревар во рамките на Регионалната Скопска Лига. Денес на Цементарница нашите млади надежи минимално со резултат 1:0 беа […]
03/31/2023

Поранешниот мак.селектор, Ѓоре Јовановски нов координатор во ФК КУЛ

ФК КУЛ продолжува со кадровското екипирање и засилување во стручниот тренерски кадар во тимот. Со гордост објавуваме дека поранешниот македонски селектор на А-тимот на земјава, човекот […]