Уредник ФК Кул

03/30/2023

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, Академија Пандев е следен противник

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 15.коло во младинската Супер Лига. Кадетите и младинците во сабота (01.04) ќе гостуваат во Струмица кај екипата на Академија Пандев. Натпреварите […]
03/30/2023

Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ

Нови десет натпревари за нашите генерации во новото коло на Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (01.04) Генерација 2010 Кул – Шкупи  12:30 […]
03/25/2023

Поделба на бодовите за екипите на КУЛ и Македонија Ѓ.П, во Регионалната Скопска Лига за повозрасни петлиња

Генерацијата 2008 одигра со нерешен резултат 2:2 (2:1) на гостувањето кај екипата на Македонија Ѓ.П, на натпревар од 13.коло во Регионалната Скопска Лига. Интересен и квалитетен […]
03/25/2023

ФК КУЛ генерација 2009 одигра реми на гостувањето во регионалната лига

Денес во рамките на регионалната лига, лига ФК КУЛ со генерациите 2009 и 2008 гостуваше кај тимот на ФК Македонија Ѓорче Петров.  ФК КУЛ генерација 2009 […]