Уредник ФК Кул

03/19/2023

Ѓорѓиев Стефан донесе реми за младинците на натпреварот со Шкупи

  Денес на  стадиионот „Цементарница“, младинците на ФК КУЛ беа домаќини на тимот на Шкупи. Нашите момци одиграа реми на оваа средба, резултатот на крајот беше […]
03/19/2023

“Пролетна офанзива” на кадетите, со нова победа избија на 2.позиција на табелата, падна и Шкупи

Денес на стадионот „Цементарница“, кадетите на КУЛ  ја продолжија победничката низа, тие имаат 8.победи по ред, или 4.врзани во 2023 година. Од долниот дел на табелата […]
03/18/2023

Поделба на бодовите за пионерите на Кул и Шкупи, минимален пораз за помладите пионери

Двете пионерски екипи на ФК КУЛ , денес одиграа натпревари од Супер лигата. Ние гостувавме кај тимот на Шкупи на теренот во Бутел. На овие средби […]
03/18/2023

Повозрасните петлиња со доминантна победа против Грозданоски

Повозрасните петлиња на Кул денес на Цементарница славеа висока победа, на натпревар во Регионалната Скопска Лига. Нашите млади надежи со убедливи 7:0 (3:0) беа подобри од […]