Уредник ФК Кул

03/13/2023

Преглед на резултатите од комплетното 13.коло во Супер лигата

Се комплетираше 13.коло во младинските фудбалски лиги, во кое за противник ја имавме екипата на Македонија Ѓ.П. На четири одиграни натпревари остваривме две победи и два […]
03/12/2023

Висока победа за Истатов Кул на гостувањето кај екипата на Шкендија

Женската екипа на Истатов Кул со победа се враќа од гостувањето во Тетово, каде денес беше подобра од екипата на Шкендија. Избраничките на Кирил Изов славеа […]
03/12/2023

Стојанче Камчев донесе три бода за пионерите

Пионерите стигнаа до победа во соочувањето со екипата на Македонија Ѓ.П. Натпреварот кој се одигра на Цементарница го доби нашиот тим со резултат 2:0 (1:0). Двата […]
03/12/2023

Пораз за помладите пионери од екипата на Македонија Ѓ.П

Помладите пионери се поразени на натпревар од 13.коло во помладата пионерска Супер Лига од екипата на Македонија Ѓ.П. Натпреварот кој се одигра на Цементарница заврши во […]