Уредник ФК Кул

03/11/2023

Наков и Голубов донесоа нова победа за кадетите, младинците минимално поразени од Македонија Ѓ.П

Денес на теренот во Ѓорче, нашите кадети и младинци гостуваа на екипата на Македонија Ѓ.П, на натпревари од 13.првенствено коло. Беше забележана победа со кадетите и […]
03/10/2023

КУЛ против Вардар во 1/4 финалето на Купот

Извлечена е ждрепката за 1/4 финалните натпревари во младинскиот Куп на Македонија. Помладите пионери и кадетите за противник го добија тимот на Вардар. На единствениот натпревар […]
03/10/2023

Екипата на Македонија Ѓ.П е следен противник на младинските екипи во Супер Лигата

Во рамките на 13.првенствено коло во Супер Лигата, нашиот клуб за противник ја има екипата на Македонија Ѓ.П. Кадетите и младинците во сабота (11.03) ќе гостуваат […]
03/09/2023

Распоред на натпревари во Детската Лига на ФФМ

Нови натпревари не очекуваат во рамките на Детската Лига на ФФМ. Претстојниов викенд активни во ова натпреварување ќе бидеме со сите генерации. Распоред на натпревари за […]