Уредник ФК Кул

03/02/2023

Нови натпревари во Детската Лига на ФФМ, прво пролетно коло за генерациите 2014 и 2015

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во Детската Лига на ФФМ,  а своето прво пролетно коло ќе го одиграат и најмалите генерации 2014 и 2015. Распоред на натпревари […]
02/28/2023

Втор натпреварувачки ден на турнирот во Сандански, први натпревари за генерациите 2012 и 2014

Денес продолжија натпреварите на силниот меѓународенен турнир „Пирин Куп“ за нашиот клуб. Во рамките на 2.коло во групата А, генерацијата 2011 беше поразена од екипата на ФК […]
02/26/2023

Победи за пионерските екипи на пријателските натпревари со Тетекс

Пионерските екипи славеа на пријателските натпревари против Тетекс, кои денес се одиграа во Тетово. Генерацијата 2006 славеше со пресврт, откако на полувреме имаше негатива од 1:0, […]
02/25/2023

Денес, контролни натпревари одиграа генерациите 2004, 2005, 2008 и 2009

Пријателски натпревари во теков на денешниот ден одиграа генерациите 2004, 2005, 2008 и 2009. Кадетите и младинците во Тетово одиграа контролни натпревари со екипата на Тетекс. […]