Уредник ФК Кул

12/16/2022

КУЛ со 4.генерации ќе настапи на турнирот организиран од ФК Мондано, распоред

ФК КУЛ, овој викенд ќе земе учество на турнирот организиран од ФК Мондано, ние ќе настапиме во четири генерации со шест тима. Во генерациите 2014 и […]
12/12/2022

(Фото+Видео) Од дуелот на кадетите во Будимпешта

ФК КУЛ се наоѓа во посета на Унгарија, каде вчера одигра пријателски натпревар со една од подобрите фудбалски академии во Будимпешта, се работи за тимот на […]
12/11/2022

Кадетите на КУЛ со победа на пријателски натпревар одигран во Будимпешта

Нашиот клуб се наоѓа во посета на Унгарија, каде денес одигра пријателски натпревар со една од подобрите фудбалски академии во Будимпешта, се работи за тимот на […]
12/08/2022

(Табели) Генерацијата 2009 заврши како есенски шампион иако одигра само 7 натпревари

Генерацијата 2009 заврши како есенски Шампион во Регионалната Скопска Лига за помлади петлиња. Иако нашите млади надежи одиграа само 7 натпревари, сепак успеаа да „презимат“ на […]