Уредник ФК Кул

12/07/2022

ФК КУЛ гостин во Унгарија, кадетите ќе одиграат натпревар со една од најдобрите академии во Будимпешта

Во периодот од 08-11.12.2022 нашиот клуб ќе биде гостин во Будимпешта (Унгарија), на нашиот соработник, Габор Гремспергер. Во сабота, нашите кадети ќе одиграат пријателски натпревар , […]
12/06/2022

(Табели) Пласманот на нашите екипи по завршување на есенскиот дел

Како изгледаат табелите во Супер Лигата, после одигрување на 11.последно есенско коло. Нашите кадети и младинци имаат натпревар помалку за одигрување. Помлада пионерска Супер лига Пионерска […]
12/05/2022

Резултати од одиграното 11.коло во Супер Лигата

Правиме преглед на резултатите од „некомплетното“ 11 коло во Супер Лигата. Нашиот клуб одигра само два натпревари, со оглед дека оние на кадетите и младинците кои […]
12/05/2022

(Фотогалерија) ФК Работнички – ФК Кул ( помлади пионери)

Последното есенско коло го одиграа нашите помлади пионери, кои загубија на гостувањето кај екипата на Работнички (2:0). Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот на помладите пионери.