Уредник ФК Кул

12/03/2022

Пораз за пионерите во дуелот со Работнички

Денес на Алумина, пионерите на Кул гостуваа кај екипата на Работнички, на натпревар од последното есенско коло во Супер Лигата. Домашниот тим стигна до победа на […]
12/03/2022

Работнички подобар од Кул, во последното есенско коло кај помладите пионери

Помладите пионери се поразаени во последното есенско коло во Супер Лигата. Денес на теренот на Алумина, нашиот состав гостуваше на екипата на Работнички, противникот славеше со […]
12/02/2022

Екипата на Работнички е противник во последното есенско коло во Супер лигата

Во сабота (03.12) ќе го одиграме последното есенско коло во Супер Лигата, против екипата на Работнички. Сите натпревари со овој противник ќе се одиграат во сабота. […]
12/02/2022

Преглед на табелите, во пресрет на 11.коло во Супер Лигата

Во пресрет на последното есенско коло во Супер Лигата, во кое ќе се сретнеме со екипата на Работнички, правиме преглед на табелите во сите четири младински […]