Уредник ФК Кул

12/03/2022

Работнички подобар од Кул, во последното есенско коло кај помладите пионери

Помладите пионери се поразаени во последното есенско коло во Супер Лигата. Денес на теренот на Алумина, нашиот состав гостуваше на екипата на Работнички, противникот славеше со […]
12/02/2022

Екипата на Работнички е противник во последното есенско коло во Супер лигата

Во сабота (03.12) ќе го одиграме последното есенско коло во Супер Лигата, против екипата на Работнички. Сите натпревари со овој противник ќе се одиграат во сабота. […]
12/02/2022

Преглед на табелите, во пресрет на 11.коло во Супер Лигата

Во пресрет на последното есенско коло во Супер Лигата, во кое ќе се сретнеме со екипата на Работнички, правиме преглед на табелите во сите четири младински […]
12/02/2022

Супер 10.коло за КУЛ, три победи и еден пораз на натпреварите со Шкендија

Кул имаше одлично коло во Супер Лигата. Изминативе два дена го одигравме вонредното 10.коло во кое се сретнавме со екипата на Шкендија. Нашиот клуб освои вкупно […]