Уредник ФК Кул

11/27/2022

Нов триумф за помладите петлиња, генерацијата 2008 поразена од Њу Старс

Денес на игралиштето на АМС во Ѓорче Петров, генерациите 2008 и 2009 гостуваа кај екипата на Њу Старс, на натпреварите од 9.коло во Регионалната Скопска Лига. […]
11/27/2022

Младинците со голот на Попов дојдоа до победа

Младинците на ФК КУЛ, денес беа домаќини на  тимот на ФК Милано од Куманово. Нашите момци  на „Цементарница“ дојдоа до минимална, но значајна победа со резултат […]
11/27/2022

Кадетите со високи 5:1 подобри од Милано

Кадетите на ФК КУЛ дојдоа до убедлива победа над тимот на ФК Милано од Куманово. Нашите момци денес на „Цементраница“ ја совладаа екипата од Куманово со […]
11/26/2022

Пионерите до 3.бода со головите на Атанасовски, помладите без бодови од Куманово

Денес, во рамките на 9.коло во Супер Лигата, пионерските екипата гостува кај Милано од Куманово. Натпреварите се одиграа на градскиот стадион во Куманово, на истите остваривме […]