Уредник ФК Кул

11/24/2022

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, наш противник е екипата на Милано

Во рамките на 9.коло во Супер Лигата, нашиот клуб за противник ќе ја има екипата на Милано од Куманово. Во сабота, (26.11) пионерските екипи ќе гостуваат […]
11/24/2022

„Петлињата“ на Кул гостуваат кај Њу Старс, на натпревари од 9.коло во Регионалната Скопска Лига

Во недела (27.11) со генерациите 2008 и 2009 гостуваме на екипата на Њу Старс, на натпреварите од 9.коло во Регионалната Скопска Лига. Натпреварите во недела се […]
11/24/2022

Официјално: ФК КУЛ   потпиша договор со странски инвеститор од  Унгарија

Чест ни е да објавиме дека, ФК КУЛ и  официјално потпиша договор со странски инвеститор од  република Унгарија. Др. Габор Гремспергер со својата агенција официјално стана […]
11/20/2022

(Фотогалерија) Висок триумф за помладите „петлиња“ против Форца

До нова победа во рамките на Регионалната Скопска Лига стигна генерацијата 2009, која беше подобра од екипата на Форца. Натпреварот кој изминатиов викенд се одигра на […]