Уредник ФК Кул

11/16/2022

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се нашата најдобра пласирана екипа

После осум одиграни кола, помладите пионери се нашата најдобра пласирана екипа на табелата во младинските лиги. Како изгледаат табелите во сите четири генерации можете да погледнете […]
11/15/2022

Преглед на резултатите од 8.коло во Супер Лигата, КУЛ подобар во соочувањето со Охрид Лихнидос

Успешно 8.коло во Супер лигата за нашиот клуб кој освои 9 од вкупно 12 бодови, во соочувањето со екипата на Охрид Лихнидос. Освен младинците кои беа […]
11/15/2022

(Фотогалерија) Четврта сезонска победа за помладите пионери

На натпревар од 8.коло во Супер Лигата, помладите пионери на Цементарница стигнаа до победа во дуелот со екипата на Охрид Лихнидос. Извештај од натпреварот е достапен […]
11/14/2022

Кадетите со убедлива победа, младинците без бодови од Охрид

Денес, во рамките на 8.коло, кадетите и младинците на ФК КУЛ гостуваа кај тимот на ГФК Охрид Лихнидос во истоимениот град. Кадетите стигнаа до убедлива победа, […]