Уредник ФК Кул

11/13/2022

Младинките без бодови од дуелот со Каменица Саса

Младинките на  ЖФК Истатов КУЛ, денес во рамки на 4.коло  беа домаќини на тимот на ЖФК  Каменица Саса, на оваа средба до бодови дојдоа гостинките со […]
11/12/2022

Втора последователна победа за пионерите, три бода на натпреварот со Охрид

Втора последователна победа за нашите пионери кои денес на Цементарница убедливо го поразија тимот на Охрид Лихнидос. Конечниот резултат гласеше 4:0 (2:0). Стартниот состав на нашиот […]
11/12/2022

Нови три бода за помладите пионери, КУЛ го победи Охрид Лихнидос

Нашите помлади пионери стигнаа до нова победа во рамките на помладата пионерска Супер Лига. Денес на Цементарница нашите млади надежи беа подобри од екипата на Охрид […]
11/11/2022

КУЛ-Охрид Лихнидос, во 8.коло на Супер Лигата

После одигрување на Куп натпреварите, продолжува Супер Лигата со редовното 8.коло. Нашиот клуб за противник го има тимот на Охрид Лихнидос. Во сабота (12.11), на Цементарница […]