Уредник ФК Кул

11/11/2022

Преглед на резултатите од 1/8 финалето на Купот, КУЛ со две генерации се пласираше во следната фаза

Нашиот клуб со две генерации успеа да се пласира во 1/4 финалето на младинскиот Куп. Помладите пионери и кадетите беа поуспешни во дуелите против Работнички, додека […]
11/10/2022

Последно есенско коло во Детската Лига, нашиот клуб ќе одигра натпревари со генерациите 2014 и 2015

Претстојниов викенд ќе се одигра последното есенско коло во рамките на Детската Лига на ФФМ. Нашиот клуб ќе биде активен само со генерациите 2014 и 2015 […]
11/09/2022

Помладите пионери го елиминираа Работнички, пионерите ги завршија настапите во Купот

Пионерските екипи денес на Цементарница беа домаќини на Работнички, на 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија. Помладите пионери успеаа да се пласираат во следната рунда […]
11/09/2022

Младинците го завршија настапот во 1/8-финалето од Купот

Младинците на ФК КУЛ, денес како гости одиграа натпревар од 1/8-финалето во Купот на Македонија кај тимот на Работнички. На ова средба домаќинот дојде до победа […]