Уредник ФК Кул

11/09/2022

Кадетите со пресврт и убедлива победа го минаа Работнички во Купот на РМ

Кадетите на КУЛ, денес во 1/8-финалето од Купот на Република Македонија гостуваа кај тимот на Работнички. Момците на КУЛ дојда до пласман во следната 1/4-финална рунда […]
11/08/2022

(ТАБЕЛИ) Генерацијата 2009 блиску до врвот, генерацијата 2008 позиционирана на 6.место

Во пресрет на новото коло во Регионалната Скопска Лига, во кое нашиот клуб ќе биде слободен, со оглед на откажувањето на екипата на Фортуна од лигата, […]
11/08/2022

Утре на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во Купот против екипата на Работнички

Утре на програмата се натпреварите од 1/8 финалето во младинскиот Куп. Нашите екипи за противник го имаат тимот на Работнички. Сите натпревари од оваа елиминациска рунда […]
11/08/2022

Преглед на табелите во Супер Лигата

Табели во Супер Лигата, после комплетирање на 7.коло во кое нашиот клуб оствари две победи, еден нерешен резултат и еден пораз, на натпреварите со екипата на […]