Уредник ФК Кул

11/05/2022

ЖФК Истатов Кул убедлив против тимот на Кочани

Денес, на стадионот „Цементарница“, ЖФК Истатов КУЛ беше домаќин на ЖФК Кочани, девојките на Кирил Изов на оваа средба дојдоа до убедлива победа со резултат 3-0 […]
11/05/2022

Ангел Цветевски одбрани удар од белата точка, генерациите 2008 на Кул и Шкупи одиграа без голови

Генерациите 2008 на Кул и Шкупи одиграа без голови (0:0), на натпревар од 6.коло во Регионалната Скопска Лига. Денес на Цементарница, натпревар кој заврши без победник […]
11/05/2022

Четврта победа во Регионалната Скопска Лига за генерација 2009, избраниците на Арсовски немаа проблеми на натпреварот со Шкупи

Генерацијата 2009 стигна до нова победа во рамките на Регионалната Скопска Лига. Денес на Цементарница на натпревар од 6.коло, нашите млади надежи беа подобри од екипата […]
11/04/2022

Во 10.коло од Детската лига , КУЛ го очекуваат 10 натпревари

Викендов на програмата во Детската лига на ФФМ е 10.коло, надежите на ФК КУЛ ги очекуваат голем број на натпревари. Во продолжение распоредот за оваа рунда: […]