Уредник ФК Кул

11/04/2022

(ФОТО) Прошетка во Белград и присуство на натпреварот меѓу ФК Партизан и Словачко

Нашиот клуб повторно имаше можност да биде гостин на фудбалскиот клуб Партизан од Белград, овој пат со дечиња родени од 2008-2014 година. Имавме можност да прошетаме […]
11/03/2022

Продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, екипата на Брегалница е следен противник

После паузата продолжуваат натпреварите во Супер Лигата. Во рамките на 7.коло нашиот клуб ќе игра со екипата на Брегалница. Натпреварите на пионерските екипи се закажани за […]
11/02/2022

ФК КУЛ повторно гостин на Партизан на дуел од КЛ

Фудбалскиот клуб „Партизан“ повторно упати покана до ФК КУЛ за посета на Белград и следење на дуел од Конферециската лига. Продолжуваме со воспоставената соработка со српскиот […]
11/01/2022

(ТАБЕЛИ) Помладите „петлиња“ високо котираат во Регионалната Скопска Лига

Во новото коло на Регионалната Скопска Лига, нашиот клуб за противник ќе ја има екипата на Шкупи. Нашите екипи до сега имаат одиграно по четири натпревари […]