Уредник ФК Кул

10/28/2022

Распоред на натпревари за новото коло во Детската Лига на ФФМ

Ново коло во Детската Лига за претстојниов викенд кој следи. Нашиот клуб ќе одигра натпревари во сите возрасни генерации. Распоред на натпревари за сабота (29.10) Генерација […]
10/27/2022

КУЛ против Работнички, во 1/8 финалето на младинскиот Куп на Македонија

Нашиот клуб го дозна противникот за 1/8 финалето од младинскиот Куп на Македонија, тоа ќе биде екипата на Работнички. Пионерските екипи ќе бидат домаќини на овој […]
10/25/2022

(Фотогалерија) Младинците подобри од ФК Победа

Викендов,  младинците на ФК КУЛ  на стадионот  „Цементарница“  ја пречекаа екипата на ФК Победа од Прилеп. На оваа средба одигравме одлично и дојдовме до победа со резултат 1-0 (1-0), над […]
10/24/2022

Успешно коло во Супер Лигата за нашиот клуб, освоени повеќе бодови во соочувањето со Победа

Изминатиов викенд на програмата беше 6.коло во Супер Лигата. Нашиот клуб може да се каже дека имаше успешно коло со оглед дека освои повеќе бодови во […]