Уредник ФК Кул

10/17/2022

(Фотогалерија) Помладите „петлиња“ подобри од екипата на Партизан Фудбал Кидс

Генерацијата 2009 стигна до третата последователна победа сезонава во рамките на Регионалната Скопска Лига. На Цементарница, избраниците на Марко Арсовски беа подобри од екипата на Партизан […]
10/16/2022

Пионерите совладани од ФК Пелистер

Пионерите на КУЛ , денес беа домаќини на Пелистер од Битола, на оваа средба гостинот дојде до победа со резултат 0-2 (0-0) КУЛ: Диковски Даниел,  Михов […]
10/16/2022

Помладите пионери без бодови од дуелот со Пелистер

Помладите пионери на ФК КУЛ, денес на стадионот  „Цементарница“ беа домаќини на ФК Пелистер. На оваа суперлигашка средба до бодови дојде гостинот со победа од 1-2 […]
10/15/2022

КУЛ генерација 2008 убедлив против Партизан Фудбал Кидс, четири гола за Муртиќ

Генерацијата 2008 стигна до втора последователна победа на домашен терен во Регионалната Скопска Лига за   повозрасни „петлиња“. Нашите млади надежи предводени од Горан Тодоровски на Цементарница […]