Уредник ФК Кул

07/22/2023

Мартин Коневски: Целта е да станам професионален фудбалер и со мојот клуб да играм во Лига на Шампионите

Продолжуваме со промоција и запознавање со нашите млади играчи. Следново интервју е со Мартин Коневски, кој своите почетоци ги има токму во нашиот клуб, за кој […]
07/15/2023

Стефан Стојаноски: Најголема желба ми е да ги бранам боите на мојата земја, верувам дека можеме со Кул да освоиме медал во Детската Лига на ФФМ

Нашето следно интервју е со Стефан Стојаноски, играч роден 2011 година за кој веќе ова е седма година како што е дел од нашиот клуб, во […]
07/05/2023

Божидар Георгиевски: Во КУЛ се чувствувам сакан и почитуван, за да се стане успешен голман потребно е многу труд и желба

Во следното наше интервју ве запознаваме со Божидар Георгиевски, голманот на генерацијата 2009 која сезонава дебитираше во Регионалната Скопска Лига за помлади петлиња. Бобо потекнува токму […]
06/21/2023

Како помина сезоната за младинската екипа

Правиме преглед на одиграната сезона и за младинската екипа која заврши на 9.место во младинската Супер Лига. Оваа екипа предводена од Драган Стефановски освои вкупно 20 […]