Уредник ФК Кул

10/13/2022

Нашиот клуб повторно ќе биде гостин на ФК Партизан, пријателски натпревар со генерацијата 2013

Нашиот клуб повторно ќе биде гостин на фудбалскиот клуб Партизан од Србија.Денес патуваме за Белград, каде во петок ќе одиграме пријателски натпревар со генерацијата 2013. Вечерва […]
10/11/2022

Висок пораз за Истатов Кул на натпреварот од Првата Лига против екипата на Каменица Саса

Женската сениорска екипа на Истатов Кул е висока поразена во рамките на 4.коло во Првата Лига. Попладнево на Цементарница, нашиот состав беше поразен од екипата на […]
10/10/2022

(Фотогалерија) Младинците подобри од А.Пандев

Прва победа сезонава за нашите младинци кои на домашен терен беа подобри од екипата на Академија Пандев (2:0). Извештај од натпреварот можете да погледнете на линкот, […]
10/10/2022

На 11.октомври се закажани натпревари од Детската Лига на ФФМ

За утрешниот празничен ден се закажани натпревари од 6.коло во Детската Лига на ФФМ, за генерациите 2012, 2013, 2014 и 2015. Во сите возрасни категории нашиот […]