Уредник ФК Кул

10/08/2022

Прва голема победа за младинската екипа, Академија Пандев поразена на Цементарница

Младинците на Кул стигнаа до голема прва победа сезонава. Денес на Цементарница на натпревар од 4.коло бевме домаќини на екипата на Академија Пандев. Натпреварот заврши во […]
10/08/2022

ФК КУЛ генерација 2008 без бодови од гостувањето на „Локомотива“

Денес во регионалната лига, ФК КУЛ генерација 2008 гостуваше кај тимот на Вардар, на оваа средба домаќинот дојде до три бода. КУЛ: Цветевски Ангел, Лазаров Дарган, […]
10/08/2022

Без победник на кадетското дерби меѓу Кул и Академија Пандев

Во рамките на 4.коло во Кадетската Супер лига, екипите на Кул и Академија Пандев одиграа без победник (0:0). Тренерот Стефановски стартуваше со следниве 11-сетмина: Јордан Јосифов, […]
10/08/2022

ФК КУЛ генерација 2009 го „потопи“ Вардар, победа со „петарда“

Момците на Марко Арсовски, КУЛ генерација 2009, денес во регионалната лига гостуваа на  стадионот „Локомотива“ кај тимот на ФК Вардар. Нашите момци на еден дуел на […]