Уредник ФК Кул

10/06/2022

Продолжува младинската Супер Лига со натпревари против А.Пандев

Екипата на Академија Пандев ќе биде наш противник во рамките на 4.коло во младинската Супер Лига. Сите натпревари со овој противник се закажани да се одиграат […]
10/06/2022

Ново 5.коло во Детската Лига, нашиот клуб ќе одигра вкупно 11 натпревари

Нови натпревари во рамките на Детската Лига на ФФМ за нашите генерации. Кул викендов кој следи ќе одигра вкупно 11 натпревари. Распоред на натпревари за сабота […]
10/04/2022

Табели во младинските лиги после три одиграни кола

После три одиграни „некомплетни“ кола, можете да ги погледнете табелите во сите четири младински лиги. Нашиот клуб до пред одигрување на новото 4.коло успеа да освои […]
10/03/2022

Кул освои пет бодови на натпреварите со Шкупи, преглед на резултатите од одиграното 3.коло

Нашиот клуб ја оствари првата победа сезонава, откако помладите пионери славеа на домашен терен против екипата на Шкупи, додека по еден бод освоија пионерите и кадетите, […]