Уредник ФК Кул

10/01/2022

Прва победа сезонава за помладите пионери, „падна“ Шкупи на Цементарница

Помладите пионери на Кул стигнаа до првата победа сезонава, откако денес на Цементарница на натпревар од 3.коло беа подобри од екипата на Шкупи. Добар натпревар за […]
09/30/2022

Павловска и Меијер дел од Македонија У19, која ќе настапи на квалификациски турнир за пласман на ЕП

Женската млада селекција на Македонија до 19 години во периодот од 4 до 10 октомври во Тбилиси, Грузија ќе биде учесник на квалификацискиот турнир за пласман […]
09/30/2022

Стартува Регионалната Скопска Лига, во првото коло КУЛ е домаќин на Аеродром

Својот старт на сезоната ќе го има и Регионалната Скопска лига, во која ќе се натпреваруваат 16 клубови, меѓу нив и Кул. Во рамките на првото […]
09/29/2022

Распоред на натпревари за 4.коло во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд не очекуваат нови натпревари во рамките на Детската Лига. На терените на ФФМ, нашиот клуб ќе одигра вкупно 11 натпревари. Распоред на натпревари […]