Уредник ФК Кул

09/29/2022

Во рамките на 3.коло ќе играме против Шкупи, во обид за први победи сезонава

Пионерските екипи во сабота (01.10) ќе ги бараат првите бодови сезонова, на домашното соочување со екипата на Шкупи, додека кадетите и младинците истиов ден во Бутел […]
09/28/2022

15 ГОДИНИ КУЛ, ОД СКРОМНИ ПОЧЕТОЦИ ДО БРЕНД ЗА МЛАДИ КАТЕГОРИИ

На 28. септември 2007 година ФК КУЛ ја започна својата фудбалска приказна. Започна скромно, чекор по чекор, со истрајност и упорност стигнаа до еден од најголемите […]
09/27/2022

Висок триумф за Истатов Кул на гостувањето кај Борец

Втора последователна победа за женскиот тим на Истатов Кул. Денес на натпревар од 4.коло, нашата екипа гостуваше на градскиот стадион во Велес кај тимот на ЖФК […]
09/25/2022

Македонија ЃП дојде до бодови на пионерската средба

Пионерите на КУЛ, беа гости во ова коло кај тимот на Македонија Ѓорче Петров, на оваа средба првиот дел заврши со минимална предност на домаќинот (2-1), […]