Уредник ФК Кул

09/30/2022

Павловска и Меијер дел од Македонија У19, која ќе настапи на квалификациски турнир за пласман на ЕП

Женската млада селекција на Македонија до 19 години во периодот од 4 до 10 октомври во Тбилиси, Грузија ќе биде учесник на квалификацискиот турнир за пласман […]
09/30/2022

Стартува Регионалната Скопска Лига, во првото коло КУЛ е домаќин на Аеродром

Својот старт на сезоната ќе го има и Регионалната Скопска лига, во која ќе се натпреваруваат 16 клубови, меѓу нив и Кул. Во рамките на првото […]
09/29/2022

Распоред на натпревари за 4.коло во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд не очекуваат нови натпревари во рамките на Детската Лига. На терените на ФФМ, нашиот клуб ќе одигра вкупно 11 натпревари. Распоред на натпревари […]
09/29/2022

Во рамките на 3.коло ќе играме против Шкупи, во обид за први победи сезонава

Пионерските екипи во сабота (01.10) ќе ги бараат првите бодови сезонова, на домашното соочување со екипата на Шкупи, додека кадетите и младинците истиов ден во Бутел […]