Уредник ФК Кул

09/23/2022

КУЛ против Македонија Ѓ.П во рамките на 2.коло

Во рамките на 2.коло во младинската Супер Лига, нашиот клуб за противник ја има екипата на Македонија Ѓ.П. Во сабота (24.09), кадетите и младинците на Цементарница […]
09/22/2022

Ново коло во Детската Лига на ФФМ, распоред на натпревари

Претстојниов викенд на програмата е 3.коло во рамките на Детската Лига на ФФМ. Распоред на натпревари за сабота (24.09) Генерација 2012 Кул 1 – Шкупи   10:10 […]
09/20/2022

Се одигра првото коло во младинската Супер лига, резултати во сите четири категории

Се одигра првото коло во младинската Супер Лига, во кое нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Вардар. Одигравме четири квалитетни и тешки натпревари, кои […]
09/17/2022

Бронзен медал за генерација 2012 на меѓународниот младински турнир во Војводина

Генерацијата 2012 го освои 3.место на младинскиот меѓународен турнир во Војдовина (Србија). На турнирот учество земаа вкупно 12 екипи, а избраниците на Мики Тодоровски на крајот […]