Уредник ФК Кул

06/16/2023

Генерацијата 2012 ќе се натпреварува на турнирот “Еден На Еден – Могила Куп”

Во наредниве три дена, генерацијата 2012 ќе се натпреварува на второто издание на младинскиот турнир “Еден На Еден – Могила Куп” На турнирот ќе се натпреваруваат […]
06/15/2023

Кадетите станаа Шампиони на Македонија, серијата од девет последователни победи беше „клучна“ за освојување на трофејот

Кадетите на Кул станаа Шампиони на Македонија во натпреварувачката сезона 2022/23. Оваа екипа испиша историја за клубот, освојувајќи го првиот трофеј што се однесува до натпреварувањето […]
06/13/2023

Пионерите завршија на средина на табелата во лигата, Камчев беше најдобар стрелец

Правиме преглед на сезоната за пионерите кои завршија на 6.место во лигата, па слободно може да кажеме дека оваа генерација имаше добра сезона, со оглед дека […]
06/08/2023

Преглед на сезоната за помладите пионери, генерација која беше блиску до пласман во финалето на Купот

Генерацијата 2007 финишираше на 10.место во помладата пионерска Супер Лига. Екипата предводена од Стојан Тодоровски освои вкупно 21 бод. Интересно е што немаа ниту еден нерешен […]