Уредник ФК Кул

09/09/2022

Стартува новата сезона во Детската Лига на ФФМ

За претстојниов викенд е закажан стартот на натпреварувачката сезона 2022/23 во Детската Лига на ФФМ. Во првото коло ќе се натпреваруваат генерациите 2010, 2011, 2012 и […]
09/05/2022

(Фотогалерија) Македонската женска А-селекција тренираше на „Цементарница“

По победата над Летонија, избраничките на селекорот Изов Кирил, девојките од А-селекцијата на Република Македонија се подготвуваа за следниот тежок натпревар. Македонските фудбалерки ги очекува тешко […]
09/04/2022

Капитенот на Македонија, Андонова: „Цементарница“ ни овозможува врвни услови за тренирање, драго ми е што КУЛ е прволигаш

Изминатите неколку дена по победата над Летонија, избраничките на селекорот Изов Кирил, девојките од А-селекцијата на Република Македонија се подготвуваа за следнот тежок натпревар. Македонските фудбалкерки […]
09/03/2022

Кадетите пропуштија „брдо“ шанси за погодок во Тетово

Кадетите на ФК КУЛ беа минимално поразени на пријателска средба од Шкендија во Тетово, момците на Стефановски-Гаге има повеќе игра во поле и далеку повеќе шанси, […]