Уредник ФК Кул

09/03/2022

Шкендија подобра на пионерската средба

Пионерите на КУЛ, денес одиграа пријателски дуел, тие гостуваа кај тимот на ФК Шкендија. Избраниците на Сашо Јанев на оваа „контролка“ која се одигра во Тетово, […]
09/03/2022

Помладите пионери на Шкендија и КУЛ одиграа „контролка“

Помладите пионери на ФК КУЛ (генерација 2007) денес гостуваа во градот Тетово кај тимот на ФК Шкендија. Избраниците на Стојан Тодоровски-Стиц беа поразени на овој натпревар […]
09/03/2022

КУЛ генерација 2008 триумфално кај Шкендија

ФК КУЛ генерација 2008, денес гостуваше во градот Тетово кај тимот на ФК Шкендија. Избраниците на Горан Тодоровски-Сивчо дојдоа до победа со резултат 1-2 (1-1) на […]
09/02/2022

Шест екипи утре ќе патуваат за Тетово, каде ќе играат натпревари со Шкендија

Шест наши генерации утре ќе патуваат за Тетово каде ќе одиграме контролни натпревари со екипата на Шкендија. Се работи за квалитетни тест натпревари пред стартот на […]