Уредник ФК Кул

08/20/2022

Победнички старт на турнирот „Прилеп КУП“ за генерацијата 2009, висок триумф против ФК Победа

Генерацијата 2009 со победа го започна турнирот „Прилеп Куп 2022“. Избраниците на Марко Арсовски во рамките на 1.коло беа подобри од екипата на ФК Победа од […]
08/19/2022

КУЛ со генерацијата 2009 ќе земе учество на турнирот „Прилеп КУП 2022“

Од 19-21.август, за прв пат ќе се организира турнир за млади фудбалски надежи „Прилеп Куп 2022“  во истоимениот град.  ФК КУЛ беше поканет и ќе се […]
08/04/2022

ЗАПОЧНА НОВА ФУДБАЛСКА ПРИКАЗНА, ЖФК ИСТАТОВ КУЛ ГО ИМАШЕ СВОЈОТ ПРВ СОБИР

Женската сениорска екипа на Истатов Кул вчера на Цементарница и официјално означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона во која ќе настапуваме во првата женска […]
07/15/2022

КУЛ беше седми најдобар клуб изминатава сезона во најсилната младинска Супер лига

Нашиот клуб во изминатава сезона за прв пат се натпреваруваше во најсилната младинска Супер лига. Во конкуренција на 14 најдобри екипи од цела Македонија, на крајот […]