Уредник ФК Кул

06/29/2022

Преглед на сезоната за кадетите, Јован Митревски е најдобар стрелец

Правиме преглед на сезоната за нашите кадети, кои завршија на 9.место во лигата со вкупно 29 освоени бодови. Оваа генерација во еден дел од сезоната беше […]
06/23/2022

Пионерите се нашата најдобра пласирана екипа во младинските лиги

Пионерите беа нашата најдобра генерација која се натпреваруваше во младинските фудбалски лиги. Оваа екипа на Кул ја финишираше сезоната на 4.место во Пионерската Супер Лига, со […]
06/22/2022

Помладите пионери одиграа солидна сезона, Петар Трпевски постигна најмногу голови за оваа генерација

Генерацијата 2006 ја одигра својата дебитантска сезона во рамките на помладата Пионерска Супер Лига. Оваа генерација која имаше променливи резултати во двата дела од сезоната на […]
06/13/2022

КУЛ со генерацијата 2010 на турнир во Несебар

Во периодот од 15-19.јуни, генерацијата 2010 ќе учествува на меѓународен турнир во Несебар (Бугарија). На турнирот учество ќе земат вкупно 20 екипи, поделени во пет групи. […]