Уредник ФК Кул

06/07/2023

Виктор Петров: КУЛ е моето фудбалско семејство

Во следното интервју за нашата официјална страница разговараме со младиот тренер на КУЛ, Виктор Петров. Станува збор за „производ“ на нашиот тим, тој своите фудбалски почетоци […]
06/07/2023

Генерациите 2011 и 2014 ќе се натпреваруваат на турнир во Охрид

Генерациите 2011 и 2014 во периодот од 9-11.јуни ќе земат учество на младински турнир во Охрид, „Next Level Tournament“ Екипите предводени од Никола Никанчевски и Виктор […]
06/03/2023

(СТРИМ) ФК КУЛ – ФК Шкендија А. ( бараж натпревар за пласман во 3.лига)

Денес со почеток од 17:00 часот го играме најважниот натпревар сезонава, сениорската екипа ќе игра бараж натпревар за пласман во 3.македонска фудбалска лига. Наш противник ќе […]
06/02/2023

(Фотогалерија) ФК Работнички – ФК КУЛ (кадети)

Кадетите го одиграа последниот натпревар сезонава, на кој гостуваа кај екипата на Работнички. Натпреварот на кој немаше резултатско значење, со оглед дека веќе ја имавме обезбедено […]