Уредник ФК Кул

05/24/2022

Шест бода за кадетите и младинците на КУЛ од дуелите со ФК Скопје

Денес, во рамки на 25.коло од кадетската Супер лига, КУЛ беше домаќин на ФК Скопје на дуел кој се одигра на стадиионт „Цементарница“. Момците на Драган […]
05/23/2022

Вонредно коло во младинските лиги, на програмата е претпоследното 25.коло против екипата на Скопје

Претстојниве денови на програмата е вонредното 25.коло во младинските лиги, или претпоследно за оваа натпреварувачка сезона. Противник за нашиот клуб ќе биде екипата на ФК Скопје. […]
05/23/2022

Во вторник, ќе се одигра 2.елиминациско коло во Детската Лига на ФФМ

Во вторник (24.05) на програмата е второто елиминациско коло во рамките на Детската Лига. Нашиот клуб со пет екипи ги продолжува настапите во ова натпреварување. Распоред […]
05/22/2022

Пионерите без бодови од гостувањето во Штип

Денес пионерските екипи на ФК КУЛ гостуваа во Штип, ние бевме гости кај тимот на ФК Брегалница на дуелите кои се одиграа на игралиште „Бело Брдо“ […]