Уредник ФК Кул

05/21/2022

Висока победа за КУЛ генерација 2007 на натпреварот против Форца

Во рамките на 8.коло од регионалната  скопска лига, попладнево  генерацијата 2007 на ФК КУЛ го пречека тимот на Форца на домашен терен. На дуелот кој се […]
05/21/2022

Победа за КУЛ над Форца во дуел од Регионалната скопска лига кај генерација 2008

Денес во рамките на 8.коло од регионалната скопска лига, генерацијата 2008 на ФК КУЛ го пречека тимот на Форца на домашен терен. На дуелот кој се […]
05/21/2022

Младинците на ФК КУЛ убедливо ја совладаа Брегалница со 8-2 , Станковски постигна половина од головите

Избраниците на Гаге Стефаноски доминираа на дуелот на „Цементарница“ и остварија победа со резултат 8-2 (3-0). На денешниот натпревар, младинците на ФК КУЛ  ја пречекаа екипата […]
05/21/2022

ЖФК КУЛ ја продолжува серијата без пораз, реми кај Порече 2015

ЖФК КУЛ денес гостуваше кај тимот на Порече 2015 на натпревар од сениорската лига. На оваа средба видовме  по два погодока  во двата дела кои го […]