Уредник ФК Кул

05/23/2022

Вонредно коло во младинските лиги, на програмата е претпоследното 25.коло против екипата на Скопје

Претстојниве денови на програмата е вонредното 25.коло во младинските лиги, или претпоследно за оваа натпреварувачка сезона. Противник за нашиот клуб ќе биде екипата на ФК Скопје. […]
05/23/2022

Во вторник, ќе се одигра 2.елиминациско коло во Детската Лига на ФФМ

Во вторник (24.05) на програмата е второто елиминациско коло во рамките на Детската Лига. Нашиот клуб со пет екипи ги продолжува настапите во ова натпреварување. Распоред […]
05/22/2022

Пионерите без бодови од гостувањето во Штип

Денес пионерските екипи на ФК КУЛ гостуваа во Штип, ние бевме гости кај тимот на ФК Брегалница на дуелите кои се одиграа на игралиште „Бело Брдо“ […]
05/21/2022

Висока победа за КУЛ генерација 2007 на натпреварот против Форца

Во рамките на 8.коло од регионалната  скопска лига, попладнево  генерацијата 2007 на ФК КУЛ го пречека тимот на Форца на домашен терен. На дуелот кој се […]