Уредник ФК Кул

05/13/2022

Последно коло во Детската Лига, од следниов викенд започнуваат елиминациските натпревари

За претстојниов викенд на програмата е последното коло од регуларниот дел на сезоната во Детската Лига на ФФМ. Од следниот викенд веќе ќе стартуваат и елиминациските […]
05/12/2022

Натпревари од 23.коло, наш противник е екипата на Ренова

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите од 23.првенствено младинско коло. На програмата за нашиот клуб се дуелите против екипата на Ренова. Сите натпревари со овој противник се закажани […]
05/11/2022

ЖФК КУЛ останува лидер во Втората Лига, нашите девојки се блиску до пласман во најсилната елита

Женската екипа на Кул останува лидер во втората лига и е блиску до пласман во најсилната прва женска фудбалска лига. Изминатиов викенд , нашите девојки беа […]
05/10/2022

Минимални порази за кадетите и младинците на гостинските натпревари против Пелистер

Нашите кадети и младинци денес ги одиграа заостанатите натпревари од 7.првенствено коло, каде гостуваа во Битола кај екипата на Пелистер. На двата натпревари домашниот тим стигна […]