Уредник ФК Кул

04/26/2022

Пионерските екипи освоија по еден бод на гостувањето кај Пелистер

Денес во Битола се одиграа натпреварите од 20.коло во помладата и пионерската Супер Лига, меѓу екипите на Пелистер и Кул. Двата натпревари завршија без победник, односно […]
04/25/2022

Против Пелистер продолжуваат натпреварите од 20.младинско коло

После велигденските празници продолжуваат натпреварите од 20.коло во младинските лиги. Во вторник (26.04) пионерските екипи патуваат за Битола, каде ќе гостуваат на екипата на Пелистер. Натпреварите […]
04/20/2022

Девојките на КУЛ „пресилни“ за Плачковица, продолжува борбата за Првата Лига

Женската сениорска екипа на Кул го доби „дербито“ во рамките на 12.коло во Втората Лига. Попладнево на Цементарница нашите девојки беа супериорни и победија убедливо со […]
04/19/2022

Табели во младинските лиги после комплетирање на 19.коло

Табели во младинските лиги после одигрување на 19.коло. Нашиот клуб за противник во ова коло ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме 4 […]