Уредник ФК Кул

04/15/2022

(Распоред) Продолжуваат натпреварите во Детската Лига

Нови натпревари во Детската Лига за нашите „петлиња“. На терените на ФФМ претстојниов викенд ќе се надигруваме со своите противници. Ви го претставуваме распоредот на натпревари. […]
04/14/2022

КУЛ домаќин на Шкендија, на натпреварите од 4.коло во Регионалната Скопска Лига

Во рамките на 4.коло од Регионалната Скопска Лига, противник за генерациите 2007 и 2008 ќе биде екипата на Шкендија. Натпреварите со овој противник ќе се одиграат […]
04/12/2022

Пласманот на нашите екипи после комплетирање на 18.коло (ТАБЕЛИ)

Правиме преглед на табелите во младинските лиги после комплетирање на 18.коло. Нашиот клуб освои 6 бодови на натпреварите со екипата на Шкупи, а како најдобро пласирани […]
04/12/2022

(Фотогалерија) Младите надежи од генерација 2013 одиграа четири натпревари во Детската Лига на ФФМ

Изминатиов викенд, нашите млади надежи од генерација 2013 одиграа вкупно четири натпревари во рамките на ново коло од Детската Лига. На терените на ФФМ се надигрувавме […]