Уредник ФК Кул

04/08/2022

„Петлињата“ на КУЛ со нови натпревари во Детската Лига на ФФМ

Нови натпревари не очекуваат во рамките на Детската Лига на ФФМ. Повторно ќе бидеме активни со сите генерации, а ќе одиграме вкупно 15 натпревари. Распоред на […]
04/07/2022

Продолжуваат натпреварите во младинските лиги, Шкупи е следен наш противник

За претстојниов викенд е закажано 18.коло, во кое нашиот клуб за противник ја има екипата на Шкупи. Во сабота (09.04) на теренот во Бутел, ќе гостуваме […]
04/05/2022

Табели во младинските лиги после одигрување на 17.коло

Се одигра 17.коло во младинската Супер лига, во кое за противник ја имавме екипата на Македонија Ѓ.П. Бевме подобри во меѓусебното соочување со овој противник, освојувајќи […]
04/05/2022

(Фотогалерија) Кадетките на Кул подобри од ЖФК Порече 2015

Кадетките на ЖФК Кул ја запишаа 6.победа сезонава, откако славеа на домашен терен на натпреварот со екипата на ЖФК Порече 2015. Нашите девојки славеа со резултат […]