Уредник ФК Кул

04/04/2022

Ново успешно коло, КУЛ подобар во меѓусебните дуели со Македонија Ѓ.П

Нашиот клуб имаше ново успешно коло, откако успеа да освои повеќе бодови на натпреварите со противникот. Во рамките на 17.коло се соочивме со екипата на Македонија […]
04/04/2022

(Фотогалерија) Враќање на победничките патеки за помладите пионери

На натпревар од 17.коло, помладите пионери успеаа на домашен терен да ја победат екипата на Македонија Ѓ.П. Тарик Ризвановиќ беше играчот кој го постигна единтвениот гол […]
04/03/2022

(Фотогалерија) ФК КУЛ гостуваше кај Вардар со генерациите 2007 и 2008 во регионалната лига

Вчера во рамки на регионалната лига, ФК КУЛ гостуваше кај екипата на ФК Вардар со генерациите 2007 и 2008. На овие дуели до победа дојдоа домашните […]
04/02/2022

ЖФК КУЛ со пресврт дојде до гостинска победа на сениорски натпревар

Денес во рамките на 10.коло од сениорската лига, ЖФК КУЛ гостуваше кај екипата на ЖФК Џи-Џи. На натпреварот во Пржино девојките на Митревска Тања дојдоа до […]